Temel Değerlerimiz

ERDEM
Bir toplumun erdem anlayışının, o ulusun varlığını sürdürebilme şansını belirleyen bir ölçü olduğuna; kendi içinde olduğu kadar dünya ailesiyle de uyumlu bir toplum olabilmenin, yasalar ve diğer yazılı kurallar kadar, erdemli bireylerle mümkün olacağına inanırız.
Toplumun aleyhine olacak herhangi bir menfaatin peşinde olmamayı ve ortak yaşamın nimetleri kadar, sorumlulukların da adil bir şekilde paylaşılmasını, erdemli olmanın gereği sayarız.
AKILCILIK (BİLİMSELLİK)
Toplum yaşamının ortak alanlarında vazgeçilmez tek yol gösterici, çağdaş bilimsel düşünce biçimidir.
• İNSAN ODAKLILIK
İnsanın refahı ve mutluluğu, bütün politikaların nihai amacıdır. Derneğimiz, manen ve maddeten adalet ölçeğinde gelişen bireylerin, toplumun gelişmesine de yol açacağını; aksine ise tüm sorunların bu niteliklerden uzaklaştıkça doğduğunu kabul etmektedir.
Bireyin yaratıcılığının en büyük zenginlik olduğuna; buna somut olarak dayalı olmayan hiçbir siyasal, ekonomik ya da sosyal sistemin başarılı olamayacağına inanırız.
• SÜREKLİ GELİŞİM
Bireylerin ve toplumun tüm kurumları ile daima daha doğruya, daha iyiye ve daha güzele doğru değişmesi, gelişmesi, varlığımızın nedenlerinden birisidir.
Tüm kişi ve kuruluşların faaliyeti, bir yandan ulusal benliğimizi korurken bir yandan da değişime açık, onu hazırlayıcı yönde ve ona direnmeyip ona uyum sağlayacak gelişim biçiminde olmalıdır.
• DOĞAYA SAYGI
Canlı ve cansızlardan oluşan doğa bütünü, tüm refah ve mutlulukların kaynağıdır. Doğaya saygı, bugünün ve gelecek nesillerin refah ve mutluluğunun güvencesidir.
Taşı, toprağı, bitkisi, hayvanı ve insanı ile doğanın bir bütün olduğuna bu eko-sistemin varlığını ancak bir bütün olarak sürdürebileceğine ve bu nedenle de eko-sistemin korunması ve mümkün olan hallerde geliştirilmesinin, tek vazgeçilmez amaç olduğuna inanırız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by criminal attorney Orange County